Turvaline ostukoht

koeramaailmas on turvalineMiks on turvaline ühendus oluline?

Iga kord kui surfad veebis ja teed toiminguid rahaga ja/või lihtsalt oma isikuandmetega (näiteks logides sisse oma e-poe kontole või panka), tasub alati jälgida, et ühendus oleks turvaline. Turvaline ühendus tagab seda, et andmed Sinu arvuti ja külastatud kodulehe vahel on salastatud. Eriti on see oluline näiteks siis, kui kasutad avaliku Wi-Fi võrku, kelle omanik võib näiteks kasutajate toiminguid salvestada. See tähendab seda, et lisaks Sinu poolt külastatud lehtedele võib taoline võrk salvestada ka näiteks Sinu kasutajatunnuseid ning paroole...

Kuidas teha kindlaks, et tegu on turvalise ostukohaga?

Kui oled parasjagu mõnel lehel, siis tasub pöörata tähelepanu aadressireale - kui aadressi ees on kirjas HTTPS ning on näha lukustatud tabalukku (mõnikord rohelise värviga), siis võid olla kindel, et Sinu andmed on salastatud.

koeramaailm on turvaline

Mida teha kui ühendus ei ole turvaline?

Kui tegemist on lihtsalt informatiivse lehega (näiteks ajaleht või ajakiri jne) ning Sa ei sisesta sinna oma andmeid, siis võib sellist lehte rahulikult kasutada oma andmete pärast muret tundmata.

Kui aga on tegemist e-poega, mille aadressi alguses ei ole HTTPS, vaid lihtsalt HTTP, siis ei tasu sellises poes oma isikuandmed sisestada, kuna nad võivad sattuda võõraste isikute kätte!

ebaturvaline

Kas koeramaailm.ee on turvaline?

E-poe koeramaailm.ee ühendus on alati turvaline ning salastatud. Koeramaailm.ee kasutab kõrgendatud turvalisusega veebiserverit ja turvasertifikaati, mis on analoogne näiteks pankade omaga.