Koeratoit ja kassitoit

Kassid ja koerad vajavad täiesti erinevat toitu

Kassid

Koerad

Kassid on lihatoidulised, nad vajavad elus püsimiseks toitaineid, mis on kättesaadavad ainult lihast.

Kassid seevastu eelistavad praktiliselt lõhnatut toitu. Värske liha, nende looduslik toiteallikas, on praktiliselt lõhnatu. Kassiomanikud sageli arvavad, et nende lemmik eelistab tugevalt liha või kala järgi lõhnavat toitu, mis tegelikult mõjub kassidele pigem eemaletõukavalt, sest nende jaoks seostub see roiskunud toiduga, mida nemad ei söö.

Koerad söövad nii liha- kui taimetoitu ning on tegelikult isegi raipesööjad. Nad söövad kõiki puuvilju, köögivilju, teravilja ja liha, mida leiavad. See seletab asjaolu, miks koerad söövad peaaegu kõike ettejuhtuvat, samas kui kassid on väga valivad oma toidu suhtes.

Koerte maitsemeel on inimeste omast väga erinev. Nende üheks lemmiklõhnaks on tegelikult roiskunud liha lõhn ning peremees ei ostaks kunagi oma lemmikule niimoodi lõhnavat toitu, kuigi koer seda väga tahaks.

 

Kuidas koera- ja kassitoit valmivad

Loomatoidu tootjad seavad kokku kõik toitained ja vitamiinid, liha, rasvad, mineraalid, küpsetavad ja kuivatavad selle ära. Tulemuseks on krõbin, mis on praktiliselt lõhnatu. Selle lemmikloomale apetiitseks tegemiseks kaetakse krõbin spetsiaalse kattega ning lastakse loomadel testida, milline neile kõige paremini maitseb.

koeratoit, kassitoit, testimine

Seejärel suunatakse see tootmisesse.

koeratoit, kassitoit, tootmine

Allikas: PET FOOD TASTE TEST. Warren, Stephanie. Scholastic SuperScience. Feb2014, Vol. 25 Issue 5.